Home / Kim jesteśmy / Biuro prasowe

Biuro prasowe

 • Danone, Danonki, nowa aktywacja
  18/01/2019

  Odkrywaj morski świat z Danonkiem! Specjalna edycja magnesów z aplikacją Shazam.

  Każdy kolejny rok to nowe doświadczenia i wyzwania, szczególnie dla dzieci, które świata się dopiero uczą. Uwielbiany przez dzieciaki Danonek tym razem zaprasza do wspólnych morskich przygód przy wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości.

 • Danone, start młodych ludzi na śląskim rynku pracy
  08/01/2019

  Danone wspiera start młodych na rynku pracy

  Firma Danone, lider na rynku produktów mlecznych w Polsce [1] i jeden z największych pracodawców w regionie, podpisała umowę o współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół w Bieruniu kształcącym w takich kierunkach jak: technik elektryk czy technik mechanik. Już w styczniu uczniowie bieruńskiej szkoły rozpoczną kształcenie w fabryce Danone w Bieruniu, która dostarcza produkty mleczne do przeszło 20 krajów w Europie i do USA.

 • Fabryka w Bieruniu - potencjał exportowy
  10/12/2018

  Danone rozwija eksport produktów mlecznych z polskiej fabryki

  Już teraz ponad 20 krajów z Europy oraz USA to odbiorcy produktów mlecznych Danone produkowanych w Polsce. Systematycznie rośnie liczba wariantów produktowych trafiających poza granice kraju, a firma Danone w Polsce deklaruje dalszy rozwój eksportu do Europy. Za produkcję i dystrybucję krajową oraz zagraniczną odpowiada Fabryka Danone w Bieruniu, która jest kluczowym miejscem dla firmy w całym regionie.

 • Activia, siemie lniane, Danone
  05/12/2018

  Postaw na well-being od środka i na zewnątrz!

  Activia korzystając z badań i wiedzy naukowców w zakresie kultur bakterii oraz produkcji jogurtu od wielu lat pomaga konsumentkom pielęgnować swój organizm od środka. Dziś marka postanowiła ułatwić kobietom dbanie o siebie również na zewnątrz! Do 15 grudnia trwa ogólnopolska akcja realizowana we współpracy z polską marką kosmetyków tołpa.

 • Śniadanie Daje Moc, 2018, podsumowanie, Danone, zdrowie
  20/11/2018

  Już ponad 290 tysięcy uczniów wie, jak ważne jest jedzenie śniadania

  Dziś po raz ósmy szkoły podstawowe w całej Polsce przygotowywały zdrowe posiłki w ramach 8 listopada - Dnia Śniadanie Daje Moc. W obchodach, jak co roku, brali udział uczniowie, rodzice i nauczyciele klas 1-3. Wspólnemu przygotowywaniu zdrowych śniadaniowych smakołyków towarzyszyły w wielu szkołach występy artystyczne, konkursy czy wykłady specjalistów w kwestii żywienia.