Home / Kim jesteśmy / Biuro prasowe

Biuro prasowe

 • zdrowe nawyki, zdrowe żywienie, zdrowie, DANONE
  11/03/2018

  Dobre nawyki z dzieciństwa, to właściwe wybory w przyszłości

  Za mało warzyw, za dużo cukru i soli w diecie... polskich dzieci. Niemożliwe? A jednak! Ponadto zbyt wiele niemowląt w Polsce jest nieprawidłowo karmionych w pierwszym okresie swojego życia. Może to mieć niekorzystny wpływ na ich rozwój indywidualny, a także na stan zdrowia całego polskiego społeczeństwa. Niemal wszystkie polskie dzieci po 1. roku życia (94%) otrzymują wraz z dietą niewystarczającą ilość witaminy D. Aż 88% – za mało warzyw. 3/4 z nich spożywa zbyt wiele cukru. Takie są główne wyniki badania przeprowadzonego przez Instytut Matki i Dziecka przy wsparciu Fundacji NUTRICIA. Jego wyniki znalazły się, między innymi, w opublikowanym niedawno Raporcie wpływu grupy spółek DANONE ,,Nieść zdrowie przez żywność”

 • Actimel, Danone, wstrząśnij porankiem, nowe smaki, zdrowie, odporność, zdrowe wybory
  07/03/2018

  Wstrząśnij swoim porankiem z nowymi smakami Actimela

  Czy poranek może być pozytywny? W marcu na sklepowych półkach pojawią się dwie oryginalne propozycje od Actimela, dzięki którym dzień może rozpocząć się ekscytująco. Nowe połączenia smakowe to granat, jagody i korzeń maca oraz mango, kurkuma i jagody goji.

 • fabryka, bieruń, rolnicy, danone, zdrowie, zrównoważony rozwój
  27/02/2018

  DANONE od lat wspiera rozwój polskich rolników, pozytywnie wpływając na gospodarkę i środowisko naturalne

  Promocja zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie rozwoju dostawców mleka, warzyw i owoców - te działania realizują na co dzień pracownicy grupy spółek DANONE. We współpracy z przeszło 250 gospodarstwami rolnymi z całej Polski stawiają na rolnictwo, któremu przyświeca troska o zdrowie ludzi, ochrona planety oraz dbałość o dobrostan zwierząt. Wszystko po to, by móc produkować wartościową żywność. Firma zapowiada dalsze działania w tym kierunku, co wynika z przyjętych właśnie zobowiązań.

 • Danonki, uczą, Danone, zdrowie
  15/01/2018

  W nowej akcji Danonki uczą dzieci, jak dbać o naturę

  Dzieci w wieku przedszkolnym codziennie uczą się czegoś nowego, a najszybciej zdobywają nową wiedzę... poprzez zabawę! Swoją nową akcją marka Danonki pokazuje, jak istotne jest dbanie o naturę. Dzięki kolekcji edukacyjnych magnesów dzieci mogą wkroczyć do magicznego świata Danonka, który pokaże im różne aspekty dbania o środowisko.

 • Fantasia, Lucky, Danone, edycja limitowana
  15/01/2018

  Daj się ponieść przyjemności z nową Fantasią

  Fantasia znów zachwyca – nie tylko smakiem, ale też wyglądem! Spróbuj limitowanej edycji Love i Lucky ze słodkimi, kolorowymi dodatkami. Nowości Fantasii to uczta dla wszystkich zmysłów!