Home / Kim jesteśmy / Biuro prasowe / Rekordowa ilość zebranej żywności na Koncercie Gwiazd Podziel się Posiłkiem - PONAD 14 TON

Rekordowa ilość zebranej żywności na Koncercie Gwiazd Podziel się Posiłkiem - PONAD 14 TON

31/08/2009
Mieszkańcy Białegostoku udowodnili w sobotę, że są ludźmi wielkiego serca. Mimo deszczowej pogody przyszli na rynek swojego miasta, aby razem z gwiazdami wesprzeć program Podziel się Posiłkiem.Zebrano rekordową ilość żywności - ponad 14 ton.
 

Białystok łączy się w słusznej sprawie

Już od czterech lat Koncertem Gwiazd rozpoczynają się kolejne edycje programu Podziel się Posiłkiem, organizowanego przez firmę Danone, Fundację POLSAT oraz Banki Żywności – Partnera Strategicznego. Patronem medialnym Koncertu Gwiazd jest Telewizja POLSAT.
W tym roku fantastyczną atmosferę wydarzenia stworzyli m.in.: Justyna Steczkowska, Edyta Górniak, Golec uOrkiestra, Video, Ewelina Flinta, Formacja Nieżywych Schabuff, Sasha Strunin, Urszula, Anita Lipnicka & John Porter. Wraz z nimi bawiło się ponad 20 000 białostoczan. Koncert poprowadzili niezawodni: Krystyna Czubówna, Krzysztof Ibisz, Halinka Mlynkova, Agnieszka Popielewicz, Maciej Dowbor i Maciej Rock. Symbolicznym biletem wstępu była żywność, która za pośrednictwem organizatorów zostanie przekazana niedożywionym dzieciom w woj. podlaskim. 

Inicjatywy takie jak dzisiejszy koncert są niezwykle ważne, ponieważ pokazują Polakom, że pomoc innym może być czymś radosnym i optymistycznym. Niesamowite jest widzieć radość ludzi, którzy bawią się dzisiaj tu, w Białymstoku, a jednocześnie myśleć o radości, którą sprawią najuboższym dzieciom. Marzy mi się, aby takie inicjatywy nie były w przyszłości potrzebne, gdyż nie będzie istniał taki problem. – mówiła Ewelina Flinta, jedna z gwiazd koncertu.

Wielki program pomocy trwa

Koncert Gwiazd to dopiero początek kolejnej edycji programu Podziel się Posiłkiem. Już od jutra do 26 września można przekazać żywność w ramach Internetowej Zbiórki Żywności na stronie www.piotripawel.pl . Natomiast 25 i 26 września w ponad 2000 sklepach w całej Polsce odbędzie się Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności we współpracy z Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji.

Więcej informacji o programie Podziel się Posiłkiem znajdą Państwo na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl

 
Paulina Krajewska
Specjalista ds. Komunikacji i PR - Danone
e-mail:  paulina.krajewska@danone.com
tel: +48 22 860 82 00
Danone