Home / Kim jesteśmy / Misja i wartości

Wartości Danone

Danone działa zgodnie z modelem podwójnego zobowiązania. Już w 1972 r. zdefiniowaliśmy fundamenty pod budowę tego wyjątkowego modelu łączącego w sobie efektywne praktyki biznesowe z odpowiedzialnością. Jest to nasze dziedzictwo i strategia, którą kierujemy się we wszystkich naszych działaniach.

To, dlaczego istniejemy opisuje nasza misja, a sposób działania działamy pokazuje opublikowany w 2015 roku Manifest. Dążymy do tego, aby osiągnąć SILNY, ZYSKOWNY i ZRÓWNOWAŻONY WZROST.

Misja

Misja firmy danone_zdrowie

Manifest

Manifest należy do każdego pracownika DANONE.

Wprowadzając w życie Manifest możemy przekazywać dalej naszą misję "niesienie zdrowia poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe" oraz nasze podwójne zobowiązanie na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego, przy jednoczesnym uwzględnieniu naszych wartości: Humanizm, Otwartość, Bliskość i Entuzjazm.
 
Manifest wyraża nasze zobowiązanie do przeprowadzenia zmian w zakresie żywienia, wspierania konsumentów w podejmowaniu zdrowych wyborów żywieniowych i prowadzenia zdrowego stylu życia, troskę o zdrowie i dobre samopoczucie pracowników DANONE, lokalnych społeczności i planety, dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.
 

NASZE PRZEKONANIA

W Danone wierzymy, że...

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE
 Zdrowie jest podstawą dobrego samopoczucia. Obejmuje wymiary: ciało – umysł, emocje – doznania.

ŻYWNOŚĆ MA ZASADNICZE ZNACZENIE DLA NASZEGO ZDROWIA
 Zdrowe odżywianie i nawodnienie jest fundamentalną częścią naszego życia i ma decydujący wpływ na nasze dobre samopoczucie.

NIE MA ZDROWIA BEZ PRZYJEMNOŚCI
 Nikt nie miałby ochoty na zdrowe jedzenie, gdyby nie zaspokajało apetytu i nie dawało przyjemności. To właśnie przyjemność, jaką czerpiemy z jedzenia i picia, leży u podstaw zdrowego stylu życia.

JEDZENIE JEST DOBREM KAŻDEJ KULTURY
 Zdrowe odżywianie to coś więcej niż zaspokajanie potrzeb żywieniowych i apetytu. Bogactwo smaków, zawsze różnorodne i wyjątkowe, jest częścią każdej kultury. Warto poświęcić czas, aby je poznać.

ZDROWA PLANETA TO ZDROWIE JEJ MIESZKAŃCÓW
 Wszystko, co jemy, rośnie i odżywia się dzięki ziemi, po której stąpamy. Jako mieszkańcy tej planety jesteśmy zobowiązani dbać o nią i jej naturalne zasoby w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

POSTĘP TO NASZ SOJUSZNIK
 Żywność to coś więcej niż natura. To także wynik ludzkich starań łączący postęp technologiczny z głębszym zrozumieniem, jaką wartość wnosi w nasze zdrowie.

JUTRO ZACZYNA SIĘ DZIŚ
 Dbając o zdrowie teraz, mamy ogromny wpływ na kolejne pokolenia. Dlatego tak bardzo istotne jest zapewnienie ludziom na całym świecie zdrowej żywności oraz czystej wody pitnej.

NASZE ZOBOWIĄZANIA

W Danone...

ZALEŻY NAM NA ZDROWIU I DOBRYM SAMOPOCZUCIU
 Wspieramy wszystkich ludzi w dążeniu do dobrego stanu zdrowia. Zachęcamy do stosowania zdrowej diety i odpowiedniego stylu życia, aby podejmowany na co dzień wysiłek przyniósł im jak najwięcej korzyści.

ZAWSZE DOKŁADAMY WSZELKICH STARAŃ
 Z dumą i otwartością nieustannie gwarantujemy najwyższą jakość naszych produktów i usług, bez względu na to, co i gdzie wybierają nasi konsumenci.

TROSZCZYMY SIĘ O WSZYSTKICH I O KAŻDEGO Z OSOBNA – W KAŻDYM WIEKU
 Oferujemy szeroką gamę produktów, aby zaspokoić potrzeby i pragnienia każdego, na każdym etapie jego życia, promując zrównoważone nawyki żywieniowe i dostarczając konkretne korzyści dla zdrowia.

SZANUJEMY UWARUNKOWANIA KULTUROWE
 Celebrujemy naszą różnorodność. Wierzymy, że każda kultura ma prawo zachować własne obyczaje związane z prawidłowym odżywianiem i zdrowym stylem życia. Dlatego też rozwijamy i dostarczamy produkty inspirowane potrzebami lokalnych społeczności.

TROSZCZYMY SIĘ O NASZĄ PLANETĘ I WSZYSTKO, CO NA NIEJ ŻYJE
 Wspólnie działamy na rzecz zdrowia naszej planety i poświęcamy mnóstwo energii, aby zachować bogactwo form życia i różnorodność natury we wszystkich jej postaciach oraz ekosystemach.

WSPIERAMY ROZWÓJ
 Poważnie traktujemy wpływ naszych działań na przyszłość. Dzięki współpracy z lokalnymi partnerami i społecznościami opracowujemy nowe, zrównoważone sposoby dostarczania zdrowej żywności i zapewniamy dostęp do czystej wody ludziom na całym świecie.

DZIAŁAMY WSPÓLNIE
 W DANONE współpracujemy ze sobą. Jesteśmy przekonani, że lepiej jest działać razem, dlatego, wraz z konsumentami i lokalnymi społecznościami, wspólnie dążymy do lepszego zdrowia poprzez zdrową żywność dla jak największej liczby ludzi.

Każdy z nas może wprowadzać Manifest DANONE w życie.

Nasze wartości:

 • Humanizm

  Humanizm

  "Naszym decyzjom zawsze przyświeca troska o człowieka, niezależnie od tego, czy jest on konsumentem, pracownikiem czy obywatelem"

  Dzielenie się
  Stawiamy przede wszystkim na działanie, ale także na problemy społeczne i ochronę środowiska.

  Odpowiedzialność
  To troska o pracowników i produkty, problemy społeczne i ochronę środowiska.

  Poszanowanie drugiego człowieka
  Respektując różnice kulturowe, szanujemy partnerów związkowych, handlowych. Dbamy również o rozwój współpracowników.

  zwiń

  dowiedz się więcej

 • Otwartość

  Otwartość

  "Różnorodność jest źródłem bogactwa i zmian, nieustanną szansą"

  Ciekawość
  Patrzymy w przyszłość, słuchamy innych, odrzucamy uprzedzenia.

  Zaradność
  Jesteśmy elastyczni, energetyczni i przygotowani na szybką reakcję.

  Prostota
  Najważniejsza jest dla nas prosta praktyka przekładana nad teorię.

  zwiń

  dowiedz się więcej

 • Bliskość

  Bliskość

  "Umiejętność bycia blisko wszystkich na świecie: współpracowników, konsumentów i klientów, akcjonariuszy i społeczności, uczestniczenie w ich życiu codziennym".

  Zewnętrzna i wewnętrzna
  Osiągnęliśmy umiejętność bycia blisko wszystkich na świecie: współpracowników, konsumentów, klientów, dostawców, akcjonariuszy i społeczności, uczestnicząc w ich życiu codziennym.

  zwiń

  dowiedz się więcej

 • Entuzjazm

  Entuzjazm

  "Nie ma dla nas granic, a przeszkody są po to, by je pokonywać"

  Odwaga
  Zrywamy z biurokracją, aby przecierać nowe szlaki i przezwyciężać niepowodzenia.

  Pasja
  Posiadamy unikalną zdolność inspirowania i przekonywania innych.

  Apetyt na wyzwania
  Chcemy być najlepsi – dlatego stawiamy na nieustający rozwój.

  zwiń

  dowiedz się więcej