Home / Krok ku zdrowiu / 1 JOGURT DZIENNIE / Skąd pochodzi nasze mleko

Skąd pochodzi nasze mleko

zdj 3- Krowa

Wszystkie produkowane w Polsce, w fabryce w Warszawie lub w Bieruniu, produkty powstają ze starannie wyselekcjonowanego dobrego polskiego mleka. Współpracujemy z gospodarstwami objętymi Programem Zrównoważone Rolnictwo Danone. Nasi dostawcy dostarczają nam mleko wysokiej jakości, gwarantując bezpieczeństwo wytwarzanych z niego jogurtów lub serków.
Od połowy lat 90-tych Danone konsekwentnie wprowadzał specjalne zasady współpracy z dostawcami mleka.

Korzyści są obustronne: Danone ma dobre mleko, a rolnicy - producenci tego mleka - wyjątkowe wsparcie. Polega ono m.in. na zapewnieniu serwisu doradczego i pomocy zootechników w terenie, zakupie schładzalników, stosowaniu przedpłat za mleko, zawieraniu specjalnych umów z firmami paszowymi i oczywiście na premiowaniu jakości mleka. Dzięki wysiłkom Działu Zakupu Mleka, który wprowadzał przez lata taką właśnie politykę współpracy.

Pracownicy Działu Zapewnienia Jakości i Bezpieczeństwa Produktu na co dzień robią wszystko, by wyroby Danone były smaczne, świeże, pachnące i bezpieczne. Sprawdzają, czy zostały wyprodukowane z dobrych składników, czy są prawidłowo przewożone, składowane i sprzedawane, a przede wszystkim czy smakują konsumentom. Więcej informacji o tym, jak dbamy o to, by nasze mleko było najlepsze można przeczytać na stronie www.danonedlanatury.pl.