Home / Krok ku zdrowiu / 1 JOGURT DZIENNIE / Skąd pochodzi nasze mleko

Skąd pochodzi nasze mleko

zdj 3- Krowa

Wszystkie produkowane w Polsce, w fabryce w Bieruniu, produkty powstają ze starannie wyselekcjonowanego polskiego mleka. Współpracujemy z gospodarstwami zgodnie z zasadami Zrównoważonego Rolnictwa Danone. Nasi dostawcy dostarczają nam mleko wysokiej jakości, gwarantując bezpieczeństwo wytwarzanych z niego jogurtów lub serków. 

SPECJALNE ZASADY WSPÓŁPRACY

Od połowy lat 90-tych Danone konsekwentnie wprowadzał specjalne zasady współpracy z dostawcami mleka.
Korzyści są obustronne: Danone ma wysokiej jakości mleko, a rolnicy - producenci tego mleka - wyjątkowe wsparcie. Polega ono m.in. na indywidualnym podejściu do każdego dostawcy. Od wielu lat Danone zapewnia każdemu swojemu dostawcy szeroki serwis doradczy wedle indywidualnych potrzeb oraz stałe wsparcie opiekunów zootechników.

Naszych dostawców wspieramy również finansowo w postaci zaliczek, jak i specjalnych produktów bankowych oferowanych tylko dla dostawców Danone na preferencyjnych warunkach.

Wsparcie poprzez budowanie relacji z producentami mleka to wieloletnia polityka współpracy realizowana przez Dział Zakupu Mleka. Mając na uwadze dbałość o przyszłość naszych gospodarstw, w ramach projektu Nowe Pokolenie Rolników jako pierwsi w Polsce pracujemy z rolnikami proponując im profesjonalny coaching oraz trening personalny.

PROJEKT NOWE POKOLENIE ROLNIKÓW

Celem projektu jest wsparcie producentów mleka w rozwoju umiejętności i ducha przedsiębiorcy oraz zaangażowanie ich w zrównoważony rozwój.Rozwijamy zarówno ich umiejętności miękkie jak i wiedzę ekspercką. Ponadto każdy z uczestników ma możliwość współtworzenia szczegółów programu, w którym biorą udział.

W projekcie uczestniczą po dwie osoby z rodziny (ojciec - syn, ojciec - córka, mąż - żona itp.). Program opiera się na autorskiej metodologii rozwoju firm rodzinnych, opracowanej przez Fundację TROP, partnera projektu. Nie ma zamkniętego zakresu tematycznego, ani sztywnego programu szkoleniowego. Wszystkie działania są szyte na miarę każdego uczestnika, czyli indywidualnie do niego dopasowane, w celu uzupełnienia ewentualnych braków wiedzy. Przede wszystkim stawiamy na dzielenie się doświadczeniami i uczenie się od siebie. Spotkania odbywają się w małych grupach, by stworzyć uczestnikom przestrzeń do dialogu i solidaryzowania się ze sobą, sieciowania i budowania społeczności młodych, przedsiębiorczych producentów mleka.

Nowe Pokolenie Rolników jest pierwszą inicjatywą realizowaną w Polsce w ramach globalnego funduszu Danone Ecosystem.

DBAŁOŚĆ O PRODUKTY NA KAŻDYM ETAPIE

Pracownicy Działu Zapewnienia Jakości i Bezpieczeństwa Produktu na co dzień robią wszystko, by wyroby Danone były smaczne, świeże, pachnące i bezpieczne. Sprawdzają, czy zostały wyprodukowane z dobrych składników, czy są prawidłowo przewożone, składowane i sprzedawane, a przede wszystkim czy smakują konsumentom.