Burmistrz Miasta Bierunia oraz Danone zapraszaja na Piknik Rodzinny z Badmintonem

Burmistrz Miasta Bierunia oraz Danone zapraszają na Piknik Rodzinny z Badmintonem

Zawodowcy oraz pasjonaci „kometki” zawalczą o Puchar Burmistrza Bierunia i Dyrektora Fabryki Danone. Również dla kibiców, szczególnie tych najmłodszych, nie zabraknie atrakcji. Organizatorem pikniku jest UKS Unia Bieruń, a partnerem Fabryka Danone w Bieruniu, która od ponad 25 lat działa w regionie wspierając lokalne inicjatywy. Piknikowi patronuje Burmistrz Miasta Bierunia.

W ostatnią niedzielę maja w godzinach 9:00 – 14:00 odbędzie się rodzinny piknik dla mieszkańców Bierunia i okolic. Główną atrakcją wydarzenia będzie turniej badmintona, którego uczestnicy powalczą o Puchar Burmistrza Bierunia i Dyrektora Fabryki Danone. Oprócz sportowych emocji, organizatorzy przygotowali specjalne strefy edukacyjne i rozrywkowe, a w nich między innymi warsztaty kulinarne, dmuchańce do skakania i malowanie twarzy.

Badminton w Bieruniu

Badminton jest sportem olimpijskim, który uprawiają miliony ludzi na całym świecie. Bieruńska tradycja rozgrywek w tą grę, znaną w Polsce również jako „kometka”, liczy już ponad 20 lat. Badminton jest bardzo ważnym sportem dla naszego miasta. To właśnie tutaj od lat organizujemy Międzynarodowy Turniej w Badmintona, który przyciąga do Bierunia nie tylko graczy z całego świata, ale również turystów. Nie mogło zabraknąć tej dyscypliny na naszym rodzinnym pikniku – chcemy dzięki niej zachęcać mieszkańców do aktywnego stylu życia. - mówi Krystian Grzesica, Burmistrz Miasta Bierunia. 

Tegoroczny turniej rozegrany zostanie w 3 kategoriach: dziecięcej, rodzinnej (dwie osoby dorosłe oraz dzieci do 17 roku życia) oraz OPEN dla profesjonalistów. Na zwycięzców czeka puchar oraz czekają nagrody rzeczowe. Zapisy rozpoczynają się od 8:30 w dniu i w miejscu wydarzenia, a ze szczegółowym regulaminem oraz harmonogram wydarzenia już dziś można zapoznać się na profilu Facebookowym organizatora tj. facebook.com/UksUniaBierun.

Troska o zdrowie ludzi i planetę

Specjalną strefę edukacyjną dla wszystkich uczestników pikniku przygotuje Fabryka Danone w Bieruniu. Dzieci, młodzież oraz rodzice będą mogli skorzystać między innymi z warsztatów kulinarnych z profesjonalnym dietetykiem. Na bazie jogurtów i serków, które powstają właśnie w bieruńskiej fabryce, uczestnicy nauczą się przygotowywać pyszne i wartościowe przekąski takie jak lody czy sałatki. W ramach strefy, dzieci nauczą się również jak wykorzystać puste opakowania po serkach do stworzenia oryginalnych przedmiotów.

Udział w pikniku to kolejne ważne dla regionu wydarzenie, w które się angażujemy. Od lat, konsekwentnie wspieramy lokalne projekty i pozytywnie wpływamy na rozwój gospodarczy regionu, którego integralną częścią się czujemy. Na to wydarzenie przygotowaliśmy specjalną strefę edukacyjną, której motywem przewodnim jest troska o zdrowie ludzi oraz środowisko naturalne, zgodnie z naszą wizją DANONE, One Planet. One Health.  mówi Rafał Piwowarski, Dyrektor Fabryki Danone w Bieruniu.  

Rodzinny Piknik z Badmintonem odbędzie się 26 maja (niedziela) w godzinach 9:00 – 14:00 w hali sportowej Bieruńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szarych Szeregów 15 w Bieruniu. Wydarzenie jest bezpłatne 
i otwarte dla mieszkańców Bierunia oraz ich rodzin.

Aktualności