MicrosoftTeams image

DANONE wśród najlepszych pracodawców Forbes

DANONE znalazł się na 3. miejscu w branży FMCG zestawienia Poland’s Best Employers 2023 Forbes

DANONE, światowy lider na rynku żywności, który w Polsce DANONE działa w 3 obszarach istotnych dla prawidłowego żywienia: produkty mleczne oraz pochodzenia roślinnego (Danone), woda i napoje (Żywiec Zdrój), żywienie specjalistyczne, obejmujące żywność dla niemowląt i małych dzieci oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (Nutricia) zajął wysokie, 3. miejsce wśród pracodawców branży FMCG. DANONE poprawił również swój wynik z zeszłego roku.

 

Ranking Forbes to zestawienie 300 polskich pracodawców wyłonionych spośród 1900 firm zatrudniających co najmniej 250 pracowników. Został sporządzony według autorskiej metody firmy Statista, zakładającej ocenę podmiotów na zasadzie rekomendacji wzajemnych. Ponad 20 tysięcy respondentów wypełniło internetowy kwestionariusz, wskazując prawdopodobieństwo, z jakim poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny. Ponadto respondenci ocenili swoich pracodawców w kwestiach takich jak m.in. wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej. Badana była również kwestia rekomendacji pośredniej, czyli branży w której aktualnie pracuje respondent.

 

Tego typu wyróżnienia potwierdzają słuszny kierunek działań firmy, która kieruje się w swoich działaniach podwójnym zobowiązaniem na rzecz rozwoju biznesu i otoczenia czego wyrazem jest 111 mln zł zainwestowanych w projekty społeczne w Polsce. Jednocześnie,  DANONE funkcjonuje w oparciu o wartości HOPE, czyli humanizm, otwartość, bliskość i entuzjazm, które przekładają się na kulturę organizacyjną. Firmę wyróżniają też takie elementy, jak elastyczny sposób pracy, nowoczesne rozwiązania HR-owe i szyte na miarę propozycje zawarte w polityce rodzicielskiej.

Aktualności