Roślinne przepisy wielkich

"Roślinne Przepisy Wielkich" – pierwsza książka Alpro już dostępna!

W Alpro wyznajemy zasadę małych wielkich kroków – każdego dnia zachęcamy konsumentów do wzbogacania diety o produkty roślinne. Wierzymy, że poprzez sposób w jaki się odżywiamy mamy wielki wpływ na otaczający nas świat. Dlatego wydaliśmy pierwszą książkę z autorskimi przepisami roślinnymi, które są nie tylko pyszne, ale też zdrowe i dobre dla planety.

Nawet najmniejsze, codzienne decyzje w kierunku diety przyjaznej środowisku, mogą pomóc przejść na bardziej zrównoważone systemy gospodarowania żywnością. W myśl strategii One Planet. One Health grupy spółek DANONE działamy tak, aby sposoby produkowania żywności i odżywiania zmieniały się w kierunku bardziej zrównoważonych. To kluczowe, abyśmy mogli zachować naturalne zasoby naszej planety i jednocześnie stawić czoła wyzwaniu wyżywienia 10 miliardów ludzi w 2050 roku!

Gotowanie roślinnie proste z Alpro

Tę roślinną rewolucję warto zacząć od własnej kuchni! To niewiele i tak wiele, by sprawić, że wszystko co znajduje się na naszym talerzu działało na korzyść naszego zdrowia, a w perspektywie długofalowej – na naszą planetę. Wierzymy, że gotowanie w stylu Alpro jest bardzo proste, a dobrych pomysłów na pyszne przepisy nigdy za wiele. Dlatego zebraliśmy je razem i wydaliśmy specjalną najbardziej roślinną książkę.

Książka powstała we współpracy z ambasadorami marki Alpro - Borysem Szycem, Darią Ładochą, influencerami kulinarnymi: Darią Rogowską i Michałem Korkoszem, oraz baristą Łukaszem Gałęckim. Zawarliśmy w niej roślinne przepisy naszych ambasadorów, felietony, porady dietetyka, informacje o produktach Alpro oraz porady jak gotować i kupować dla dobra planety. Przepisy powstały w myśl diety planetarnej (fleksitarianizm) czyli diety zakładającej podwojenie spożycia owoców, warzyw, orzechów i roślin strączkowych i zmniejszenie o połowę konsumpcji mięsa czy cukru.

Konkurs dla Wielkich

Razem z Lidl Polska zachęcamy konsumentów do uzupełniania diety o produkty roślinne i przekonania się, jakie roślinne cuda na talerzu można wyczarować z Alpro. Wspólnie przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są właśnie najnowsze książki kulinarne. 

Więcej o akcji oraz konkursie, w ramach którego do wygrania są książki: http://www.kuchniaalpro.pl/  „Roślinne Przepisy Wielkich” są też dostępne w formie ebooka na stronie go.alpro.com/campaign. Ebook zostanie rozszerzony o wybrane przepisy uczestników konkursu.

Zainspiruj się i bądź Wielki – jak wszyscy w rodzinie Alpro!

Aktualności