Grafika obrazująca DANONE firmę przyjazną rodzinie

Z okazji Dnia Dziecka

... słów kilka o Polityce Rodzinnej w spółkach DANONE. W spółkach DANONE nie pracują dzieci, ale prawie 60% pracowników to rodzice. Dlatego właśnie Dzień Dziecka jest jednym ze świąt wpisanym w nasz firmowy kalendarz. W godzeniu ról pracownika i rodzica, pomaga pełna zrozumienia atmosfera pracy oraz nasza Polityka Rodzinna DANONE.

Opieka nad dziećmi w czasie pandemii

W obecnej sytuacji związanej z COVID-19, matki i ojcowie stoją przed ogromnym wyzwaniem pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem. Możliwość pracy z domu, która obejmuje wszystkich pracowników mogących wykonywać swoje obowiązki zdalnie, często, nie okazuje się dla rodziców wystarczającym benefitem. Dlatego w DANONE umożliwiamy skorzystanie z elastycznych godzin pracy, które można dostosować do dynamiki życia rodzinnego, a także zapewniamy 100% wynagrodzenia osobom przebywającym na zasiłku opiekuńczym na czas opieki nad dziećmi.

Wiemy, że nasi pracownicy doceniają te benefity - przeczytaj więcej na LinkedIn.

Łączenie życia rodzinnego i zawodowego w DANONE

Takie podejście do rodziców w naszych spółkach jest ściśle związane z wartościami, jakimi się kierujemy w naszej pracy: humanizmem, otwartością, entuzjazmem i bliskością. Dla nas oczywistym jest, że tak jak dbamy o wysoką jakość naszych produktów czy zadowolenie konsumentów, tak samo musimy troszczyć się o naszych pracowników. Właśnie dlatego powstała globalna Polityka Rodzinna DANONE.

Nasze spółki oferują szeroki wachlarz benefitów dla rodziców oraz dzieci, z których mam możliwość korzystać. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego, często i chętnie podpowiadam moim koleżankom z pracy, które właśnie oczekują na swojego „malucha”, z jakich rozwiązań mogą korzystać. ­– komentuje Magdalena Rejnsz, Kierownik ds. HR w Nutricia Polska Sp. z o.o.

Wiemy, że okres ciąży, narodzin i pierwszego roku życia dziecka jest dużym wyzwaniem. Dlatego przede wszystkim zapewniamy młodym mamom najwyższy standard usług medycznych - wszystkie zatrudnione w naszej firmie kobiety, niezależnie od stanowiska pracy, mają możliwość skorzystania z prywatnego porodu wraz z opieką dedykowanej położnej i znieczuleniem na życzenie. Ponadto, przez pierwszy rok po narodzinach dziecka, rozszerzamy prywatny pakiet medyczny na całą rodzinę. Przygotowujemy również prezent dla nowego członka rodziny, a świeżo upieczonemu tacie – niezależnie od dwóch dni urlopu okolicznościowego gwarantowanego przez prawo pracy – oferujemy jeszcze jeden dzień dodatkowego urlopu.

Kolejne, miłe prezenty, które moja córka otrzymała od firmy, to karta mikołajkowa oraz paczka z naszymi produktami Nutricia, akurat kiedy zaczynaliśmy rozszerzanie diety. Fantastycznym benefitem dla „świeżo upieczonych” rodziców jest rodzinny pakiet opieki medycznej w pełni finansowany przez pracodawcę przez okres 12 miesięcy od narodzin dziecka. Wraz z mężem szybko doceniliśmy zalety tego benefitu! – komentuje Magdalena Rejnsz, Kierownik ds. HR w Nutricia Polska Sp. z o.o.

Równie ważną częścią naszej polityki jest wsparcie po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Młode mamy mogą korzystać z 6-cio godzinnego dnia pracy, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego wynagrodzenia.

Do pracy wróciłam szybko – jeszcze zanim moja córeczka skończyła 7 miesięcy. Dlatego dla mojej rodziny szczególnie ważne było, i jest, elastyczne podejście firmy oraz szefa do moich godzin i miejsca pracy. Obecnie korzystam ze skróconego czasu pracy dedykowanego mamom wracającym do pracy przed pierwszymi urodzinami dziecka oraz z przerw na karmienie. – komentuje Magdalena Rejnsz, Kierownik ds. HR w Nutricia Polska Sp. z o.o.

Możliwość pracy zdalnej oraz elastyczne godziny pracy to benefit, z którego przez cały rok może korzystać każdy rodzić.

Aktualności