DANONE One Planet. One Health aktualności logo

Badmintonowa czołówka zawita na korty w Bieruniu i Imielinie

Coraz mniej czasu pozostało do inauguracji Victor Polish International 2017. Turniej, którego głównymi partnerami są Miasto Bieruń, Powiat Bieruńsko-Ledzński i firma Danone, to najbardziej prestiżowe rozgrywki badmintona w Polsce. Na parkiecie bieruńskiej hali BOSiR zobaczymy najlepszych na świecie w tej dyscyplinie. 

Od czwartku do niedzieli (21-24 września) Bieruń i Imielin po raz trzeci staną się stolicą polskiego badmintona. Niespełna dwustu sportowców z 28 krajów stanie naprzeciw siebie, by walczyć o wygraną, punkty do światowego rankingu BWF oraz nagrody, których pula wynosi 33 tysiące złotych.

Zagrają olimpijczycy i gwiazdy z Malezji

- Od początku wysoko zawiesiliśmy sobie poprzeczkę – mówi Wojciech Palikij, dyrektor turnieju. – Dlatego po raz kolejny będziemy gościć w Bieruniu i Imielinie gwiazdy.

- Przyjadą zawodnicy występujący na największych imprezach świata. W tym roku do Bierunia zawita Adam Cwalina, dwukrotny olimpijczyk z Londynu i Rio, przyjedzie mocna reprezentacja Malezji z najwyżej rozstawionym w turnieju Iskandarem Zulkarnainem, medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy U19 i Mistrzostw Polski – wymienia. Zawodnicy zmierzą się w rozgrywkach singla, debla oraz miksta, czyli par mieszanych.

Na kortach w Imielinie zagra młodzież i niepełnosprawni

Po raz kolejny grom na kortach głównych w Bieruniu będzie towarzyszyć Victor Youth Polish International 2017, czyli turniej młodzieżowy. O wygraną powalczy ponad 150 sportowców podzielonych na kategorie wiekowe i stopień zaawansowania.

– Mamy zgłoszenia ze Słowacji i Czech, więc i ten turniej będzie międzynarodowy – tłumaczy Bartosz Kilijański, koordynator turnieju w Imielinie. Co ciekawe, po raz pierwszy w turnieju zagrają też osoby niepełnosprawne. – Planujemy mecze pokazowe w wielu kategoriach niesprawności. Cieszymy się, bo to konsekwencja tego, że w naszym klubie MKS Imielin prężnie działa badmintonowa sekcja dla osób niepełnosprawnych.

Zdrowy styl życia

W promocję imprezy zaangażowało się wielu sponsorów. Głównym partnerem zawodów została firma Danone, która posiada fabrykę w Bieruniu.

- Wspieramy turniej, bo zdrowie i zdrowy styl życia są nam bliskie. Wszystkim działaniom w Danone przyświeca misja niesienia zdrowia przez żywność. Realizujemy ją, oferując niezbędne w zdrowej diecie produkty mleczne i prowadząc edukację żywieniową. Jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w organizację kolejnego - obok Danone Nations Cup - wydarzenia sportowego na Śląsku - mówi Adil Hassoune, dyrektor fabryki.

Prężnie rozwijające się ośrodki na mapie kraju

Turnieje w Bieruniu i Imielinie potwierdzają status prężnie rozwijających się ośrodków na mapie polskiego badmintona. – W turnieju głównym liczymy na naszych zawodników. Roberta Cybulskiego w grze mieszanej, a w deblu na Zuzannę Parysz i Magdalenę Kulską – mówi Wojciech Palikij, na co dzień trener i prezes w UKS Unia Bieruń.

To czołowy klub w Polsce. Tylko w ubiegłym roku zawodnicy Unii zdobyli 11 medali Mistrzostw Polski i brąz na Mistrzostwach Europy do lat 19. W zakończonym sezonie zajęli szóste miejsce w ekstraklasie seniorów.

- Najważniejszym efektem turnieju ma być promocja badmintona wśród najmłodszych. Tylko w tej chwili na kortach w Imielinie regularnie trenuje ok. 40 osób, a w Bieruniu 70. Wciąż jesteśmy otwarci na nowych zawodników – mówi Bartosz Kilijański.

Czy młodość zatryumfuje w trakcie Victor Polish International 2017? Warto się o tym przekonać na żywo. Wstęp na wszystkie dni turniejowe jest bezpłatny.

Harmonogram gier:

Victor Polish International 2017 (Bieruń, hala BOSiR, ul. Warszawska 294)

Czwartek- Kwalifikacje: 9:00 – 18:00

Piątek - Turniej główny: 9:00 – 20:00

Sobota - Ćwierćfinały: od 10:00, półfinały od 17:00

Niedziela – Finały: od 10:00

Victor Youth Polish International 2017 (Imielin, Hala widowiskowo-sportowa, ul. Sapety 8a)

Czwartek: 10:00 – 16:00

Piątek: 9:00 – 16:00

Sobota: 9:00 - 16:00

Numery telefonów:

Wojciech Palikij, dyrektor turnieju – 793 660 393

Bartosz Kilijański, organizator Victor Youth Polish International 2017 – 509 478 897

Dominik Łaciak, biuro prasowe turnieju – 501 585 445

Katarzyna Owsianko, kierownik ds. komunikacji zewnętrznej, wizerunku pracodawcy i eventów w firmie Danone – 666 048 940

Aktualności