Okładka raportu DANONE

Analiza "Planeta. Zdrowie. Przyszłość"

Dokument pokazuje jakie trendy i wyzwania w obszarze żywienia i zdrowia są dla Polaków kluczowe lub będą w niedalekiej przyszłości. Analiza „Planeta. Zdrowie. Przyszłość” została przygotowana przez przedstawicieli grupy spółek DANONE pod opieką merytoryczną prof. Janusza Czapińskiego. 

Najważniejszy wniosek analizy spółek DANONE

W DANONE, w myśl naszej misji, niesiemy zdrowie poprzez żywność tak wielu ludziom, jak to możliwe. Wnioski z przygotowanej analizy są ważne dla nas, jako grupy spółek, ponieważ pokazują nam jakie kwestie zdrowotne są przedmiotem publicznej dyskusji i jak my możemy na nie odpowiedzieć. Zdecydowaliśmy się nimi podzielić także z konsumentami, ponieważ wierzymy, że niosą ważny przekaz edukacyjny.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie możemy (i nie chcemy) narzucać ludziom ani tego, co powinni jeść i pić, ani jak powinni gotować. Możemy ich za to zachęcić do dokonywania prawidłowych wyborów żywieniowych i pomóc zrozumieć konsekwencje tych niewłaściwych. Nasze wybory dotyczące jedzenia i picia mają bowiem wpływ na nasze zdrowie, zdrowie całych społeczności, a także na kondycję planety. To główny i najważniejszy wniosek, jaki płynie z raportu. 

Premiera Raportu "Planeta. Zdrowie. Przyszłość"

Plany premiery niniejszej analizy pokrzyżowały nam bieżące wydarzenia, jednak mimo to zdecydowaliśmy się ją opublikować. Poruszane tu problemy, związane z kondycją naszego zdrowia i planety, a co za tym idzie - z naszą przyszłością, są i będą aktualne przez najbliższe lata, a nawet dziesięciolecia.

Zapraszamy do lektury Raportu "Planeta. Zdrowie. Przyszłość". 

Aktualności