DANONE One Planet. One Health aktualności logo

DANONE wprowadza międzynarodową organizację HR z siedzibą w Polsce!

Nowopowstała, międzynarodowa organizacja HR przejmuje odpowiedzialność za zarządzanie zasobami ludzkimi w DANONE na 8 rynkach w regionie Europy Środkowo - Wschodniej i Północnej. Siedzibą nowej organizacji jest Polska, która jest strategicznym rynkiem dla DANONE. Rolę Dyrektora HR dla regionu: Polska, kraje bałtyckie i nordyckie obejmuje Magda Dybska-Tabor, od blisko 20 lat związana z grupą spółek DANONE.

Zmiana pozwoli wzmacniać współpracę miedzy krajami, rozwijać różnorodność i zarządzanie zmianą. Umożliwi też jeszcze skuteczniejsze wspieranie spółek w realizacji strategii biznesowej, której przyświeca misja niesienia zdrowia przez żywność. Ponad to zmiana otwiera pracownikom nowe możliwości rozwoju i ścieżek kariery w ramach spółek DANONE w 8 krajach. 

Nowoczesny model zarządzania zasobami ludzkimi i nowe możliwości dla pracowników

Strategia, realizowana przez nową organizację pozwoli odpowiadać na indywidualne potrzeby każdego z krajów i jednocześnie korzystać z doświadczeń różnych rynków.

- Nowa organizacja HR grupy spółek DANONE niesie ze sobą spójną strategię zarządzania zasobami ludzkimi, w tym:  różnorodnością, zmianą i rozwojem talentów. Pozwoli nam na bliską współpracę ze spółkami i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb danego kraju. Przede wszystkim jednak otwiera zupełnie nowe możliwości rozwojowe dla pracowników, których ścieżka kariery może być rozwijana nie tylko w ramach spółek w Polsce, ale również we wszystkich 8 krajach. – mówi Magda Dybska-Tabor, Dyrektor HR dla regionu: Polska, kraje bałtyckie i nordyckie.

DANONE stawia na Polskę

Siedzibą nowej organizacji HR zostaje Polska, jako strategiczny rynek dla DANONE i za razem jeden  najprężniej rozwijających się w Europie. Organizacja, którą tworzy ponad 80 ekspertów z różnych obszarów zarządzania zasobami ludzkimi, skupia takie funkcje jak: kadry i płace, wynagrodzenia i świadczenia, szkolenia i rozwój, działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa, zarządzanie różnorodnością i zmianą, mobilność międzynarodowa, HR biznes partner oraz działania w zakresie budowania wizerunku DANONE na rynku pracy. Zespół ten będzie pracować na rzecz wszystkich spółek DANONE w Polsce, w krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) oraz w krajach nordyckich (Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia). Łącznie to przeszło 3500 pracowników funkcjonujących w 24 lokalizacjach (15 biur i 9 fabryk), 8 krajów i  8 różnych języków.

W ostatnich latach Polska stała się także siedzibą centrów usług wspólnych – takich jak: IT, finanse oraz centrum korporacyjne -  które pracują na rzecz grupy spółek DANONE w wielu częściach Europy, a nawet świata. DANONE stawia również na rozwój eksportu swoich produktów, które powstają w Polsce. Serki i jogurty z fabryki Danone w Bieruniu trafiają do ponad 20 krajów w Europie i USA, a produkty dla niemowląt i małych dzieci z fabryki NUTRICIA w Opolu są eksportowane aż do przeszło 80 krajów na 5 kontynentach.

Aktualności