depozytdlanatury kampania edukacyjna Zywiec Zdroj

Depozyt dla natury Michał Piróg ambasadorem kampanii edukacyjnej na temat wprowadzenia systemu depozytowego w Polsce!

System depozytowy – co to takiego? Z odpowiedzią spieszy Michał Piróg, znany wśród Polaków z działania na rzecz ochrony środowiska. Popularny aktor, prezenter i ekolog został twarzą kampanii #depozytdlanatury, której celem jest edukacja na temat korzyści wynikających z wprowadzenia tego rozwiązania w Polsce. Michał Piróg, wspólnie z marką Żywiec Zdrój, podkreśla, że jest to obecnie jedyny sposób zapewniający efektywną zbiórkę opakowań PET i ich recykling, a w konsekwencji – domknięcie obiegu opakowań i podarowanie im kolejnego życia.

Dlaczego ten temat powinien być dla nas wyjątkowo ważny? Odpowiedź jest prosta – poziom recyklingu plastikowych butelek PET w Polsce jest niewystarczający i wynosi obecnie 50%, podczas kiedy pozostała połowa zostaje spalona, trafia na wysypiska bądź wprost do środowiska naturalnego. Skutecznym sposobem
na poprawę tej sytuacji jest wprowadzenie systemu depozytowego. Doświadczenia innych krajów europejskich, w których system już funkcjonuje pokazują, że po jego wprowadzeniu poziom recyklingu butelek PET wzrósł tam nawet powyżej 90%!

 Żywiec Zdrój rozpoczął kampanię edukacyjną dotyczącą potrzeby wprowadzenia systemu depozytowego w Polsce, a jej bohaterem został Michał Piróg – aktor i prezenter, któremu na co dzień przyświeca ważny cel, jakim jest troska o środowisko naturalne. Popularny aktywista w dziedzinie ekologii, w najnowszym video #depozytdlanatury przybliża Polakom założenia systemu depozytowego oraz uświadamia, jak ważną rolę w tym procesie może odgrywać każdy z nas.

 - Troska o naturę to sprawa nas wszystkich i nie możemy pozostawać bierni, kiedy słyszymy jej krzyk o pomoc. Jeśli nie zaczniemy już teraz działać i wprowadzać efektywnych rozwiązań, za kilka lat możemy obudzić się w miejscu, w którym nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć. A przecież każdy z nas może w prosty sposób chronić środowisko naturalne i naprawdę nie jest to skomplikowane, a wręcz przeciwnie –bardzo proste. Możemy segregować odpady, wyrzucać plastikowe butelki do żółtego kosza, a już niedługo – mam nadzieję – będziemy mogli oddawać je także do specjalnych punktów zwrotu. Dzięki systemowi depozytowemu i naszemu zaangażowaniu problem opakowań po napojach praktycznie przestanie istnieć, bo niemal wszystkie butelki PET zostaną poddane recyklingowi – mówi Michał Piróg.

 Osią kampanii #depozytdlanatury jest edukacyjne video, które w prosty i obrazowy sposób przybliża Polakom czym jest system depozytowy i dlaczego rozwiązanie to powinno zostać wprowadzone w naszym kraju. Oprócz Michała Piróga, w kampanię zaangażowali się również Influencerzy podejmujący tematy ekologiczne, którzy na swoich kanałach edukują odbiorców na temat systemu depozytowego.

Aktualności