Inwestycja w Krotoszynie 2

Nutricia w Krotoszynie uruchomiła ekologiczną kotłownię gazową w zakładzie w Krotoszynie. Inwestycja warta przeszło 2 mln euro przełoży się na zmniejszenie emisji CO2 w tym zakładzie aż o 40%.

W zakładzie Nutricia w Krotoszynie oddano do użytku nowy obiekt, co zwieńczyło trwający blisko dwa lata, strategiczny projekt jego modernizacji. Inwestycja, której wartość przekroczyła 2 miliony euro, obejmuje nowoczesną kotłownię gazową wraz z infrastrukturą. 

Jej uruchomienie pozwoli zaopatrywać zakład w parę wodną, w 100% wytwarzaną przy użyciu gazu. Jednocześnie zastąpi on wykorzystywany wcześniej węgiel kamienny. Jest to kolejna inicjatywa firmy, która obok redukcji CO2, konsekwentnie ogranicza również zużycie wody i energii elektrycznej w procesach produkcyjnych.

- Budowa nowoczesnej kotłowni, to kolejna inicjatywa, która przełoży się nie tylko na bezpieczeństwo pracy i jakość procesów wytwarzania, ale też przyniesie wymierne korzyści dla środowiska. Zmiana modelu wytwarzania energii i zastąpienie węgla gazem, pozwoli ograniczyć emisję CO2, aż o 40%. Jesteśmy dumni mogąc wytwarzać wartościową żywność, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów naturalnych. – mówi Agata Bober, Dyrektor zakładu Nutricia w Krotoszynie

Krotoszyński oddział Nutricia Zakłady Produkcyjne specjalizuje się w produkcji baz mlecznych, będących składnikami produktów dla niemowląt i małych dzieci m.in. marek Bebiko, Bebilon, Bobo-Vita. Produkty, których składniki powstają właśnie w Krotoszynie, trafiają nie tylko na rynek polski, ale również są eksportowane do 120 krajów na 5 kontynentach. Zakład jest częścią grupy spółek DANONE, która w Polsce realizuje strategię One Planet.One Health. Przekłada się ona na wszystkie działania firmy – w tym oferowanie wartościowej żywności, wytwarzanej z poszanowaniem środowiska naturalnego. Stąd inwestycje, jak ta w Krotoszynie są ważną częścią działań firmy.

Aktualności