Logo Danone i systemu Nutri-Score

Cykl "Środy z Nutri-Score": Jak czytać oznaczenie Nutri-Score?

W ramach Kampanii "Nutri-Score dla świadomych wyborów żywieniowych", której Danone jest jednym z inicjatorów, powstała seria ciekawych grafik o tym niezależnym systemie znakowania żywności. Prezentujemy dwunastą odsłonę cyklu #ŚrodyZNutriScore.

Kolory ciemnozielony oraz zielony (litery A i B ) Nutri-Score informują, że dany produkt jest ważny w diecie i warto go spożywać w większej ilości lub częściej. Kolor żółty (litera C) oznacza, że takie produkty powinno się spożywać w sposób umiarkowany. Z kolei kolory pomarańczowy oraz czerwony (litery D i E) sygnalizują, że produkt należy spożywać w mniejszej ilości lub rzadziej.

Odpowiedni wybór produktów pozwoli zadbać o prawidłowo zbilansowaną dietę, która jest podstawą zdrowia. Nutri-Score jest prostym i czytelnym oznaczeniem widniejącym na przodzie opakowania.

Nutri-Score powstał aby wspierać prawidłowe wybory Polaków w czasie zakupów spożywczych. W ramach Kampanii "Nutri-Score dla świadomych wyborów żywieniowych" przedstawiamy serię ciekawych grafik – poniżej dwunastą z nich.

Aktualności