DANONE One Planet. One Health aktualności logo

Posadziliśmy kolejny milion drzew.

Finał programu „Po stronie natury” już 11 czerwca na Skwerze Kahla w Warszawie.

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, w godzinach 10:00 – 18:00, na Skwerze Kahla (przy stacji metra Centrum Nauki Kopernik) odbędzie się uroczysty finał programu „Po stronie natury”. W ramach pikniku ekologicznego, warszawiacy będą mogli m.in. otrzymać sadzonkę drzewa, zobaczyć jak wygląda proces recyklingu dzięki instalacji „Drugie życie butelki” i sprawdzić swoje zdolności ortograficzne w wyjątkowym dyktandzie.  Gościem specjalnym Wielkiego Finału będzie ambasadorka programu „Po stronie natury” - Martyna Wojciechowska. Piknik poprowadzi Dorota Wellman. Wydarzenie wieńczy 9. edycję programu, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami posadził w tym roku milion drzew dla ochrony zasobów wody pitnej w Polsce. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Stołecznego Warszawa.

Odbierz sadzonkę drzewa

W najbliższą niedzielę, Żywiec Zdrój wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Fundacją Ekologiczną „Arka” zapraszają wszystkich warszawiaków na finał tegorocznej edycji programu „Po stronie natury”, który ma na celu ochronę zasobów wodnych i uwrażliwianie na kwestie ekologii. 

To dla nas wyjątkowe wydarzenie – Sadzimy drzewa, aby chronić zasoby wody pitnej, które są w Polsce trzy razy mniejsze niż wynosi średnia europejska. Sadzimy je, ponieważ chcemy, aby nasze dzieci i przyszłe pokolenia mogły w przyszłości cieszyć się czystą wodą, tak jak obecnie możemy cieszyć się nią my. W niedzielę rano razem z Martyną Wojciechowską i leśnikami symbolicznie posadzimy milionowe drzewo dziewiątej edycji programu. Później, od godziny 10.00, wspólnie z partnerami oraz osobami, które zaangażowały się w nasz program, będziemy świętować  posadzenie kolejnego – szóstego już - miliona drzew. Bardzo cieszy mnie fakt, że Polacy po raz kolejny pokazali, że są po stronie natury – wszyscy mamy powód do świętowania – powiedziała Inga Songin, Dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Milionowe drzewo dziewiątej edycji programu, będzie można zobaczyć w ramach organizowanych podczas pikniku wycieczek edukacyjnych do nadleśnictwa Jabłonna. Nadal nie jest za późno, żeby przyłączyć się do programu. W trakcie wydarzenia, każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę drzewa w zamian za 10 plastikowych butelek lub zebranie 6 pieczątek za udział w ekologicznych atrakcjach.

Drugie życie butelki

Na uczestników wydarzenia czekają także liczne atrakcje związane z wykorzystaniem surowców wtórnych. Dzięki instalacji „Drugie życie butelki” każdy będzie mógł samodzielnie przetworzyć plastikową butelkę. Na końcu procesu uczestnicy otrzymają gadżet z tworzywa PET wydrukowany na drukarce 3D. Inne produkty z PET będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się też jak praktycznym materiałem włókienniczym jest nić z surowca PET.

Strefa partnerów

W jednej ze stref pikniku, na uczestników będą czekać atrakcje przygotowane przez partnerów programu. Przedstawiciele Lasów Państwowych, dzięki edukacyjnym zabawkom i konkursom, wprowadzą zainteresowanych w fascynujący świat leśnej fauny i flory. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przez cały dzień prowadzić będzie warsztaty ze znakowania szlaków turystycznych. Fundacja Ekologiczna Arka zaprasza na ekologiczną grę planszową, a także na film wyświetlany dzięki energii słonecznej, lub tej, wytwarzanej podczas jazdy na rowerze.

Scena „Po stronie natury”, sport i relaks

Przez cały dzień na scenie „Po stronie natury” odbywać się będą koncerty, wystąpienia, wywiady i konkursy z nagrodami. Najmłodsi będą mieli okazję wysłuchać ekologicznych  bajek, a trochę starsi sprawdzić swoje siły w wyjątkowym ekologicznym dyktandzie. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie na tle muralu 3D, skorzystać z konsultacji dietetycznych lub atrakcji zlokalizowanych w strefie sportu i relaksu.

Więcej informacji na www.postronienatury.pl .

Aktualności