Zdjęcie księgarni Suplement Opole

Wspieramy opolskich przedsiębiorców

Działając razem możemy zmniejszać negatywne skutki pandemii. Jednym z przykładów takich działań, jest współpraca Nutricia Zakłady Produkcyjne ze szkołami w celu wsparcia opolskiej Księgarni Suplement. Dzięki konkursowi zorganizowanemu dla uczniów, Nutricia zwraca uwagę, jak ważna jest pomoc lokalnym firmom.

Czy słyszeliście o Księgarni Suplement, kierowanej przez Państwa Alicję i Janusza Sneka? Od ponad 30 lat mieszkańcy Opola mogą korzystać z bogatej oferty książek - ponad 35 tys. tytułów – a także gier. Księgarnia jest skomputeryzowana i oferuje sprzedaż na zamówienie, zatrudnia sześciu mieszkańców Opola i w planach ma stworzenie strony internetowej. Niestety okres pandemii negatywnie wpłynął na działalność księgarni.

Negatywne skutki pandemii

Zamknięcie gospodarki wiosną zeszłego roku oraz nadal trwające w Polsce obostrzenia znacznie pogorszyły sytuację finansową właścicieli Suplementu.

Już od marca mocno odczuliśmy spadek liczby klientów w naszej księgarni. Każdego dnia było coraz gorzej, w związku z czym szukałam rozwiązania by polepszyć panującą sytuację i uniknąć konieczności zwolnień czy nawet zamknięcia księgarni. Musiałam pokonać barierę wstydu i zamieścić apel na Facebooku z prośbą o pomoc w przetrwaniu. Nie od razu efekty były widoczne, ale pojawiła się iskierka nadziei – komentuje Pani Alicja Sneka, współwłaścicielka Księgarni Suplement.

Działając razem możemy więcej

Nutricia Zakłady Produkcyjne wierzy, że działając razem możemy realnie zmniejszyć negatywne skutki pandemii dla lokalnych przedsiębiorców. Dlatego w ramach wieloletniej współpracy z Księgarnią Suplement, postanowiła zorganizować konkurs dla szkół. We współpracy z Ewa Ziembik dyrektor PSP nr 1 w Opolu, zaangażowaliśmy uczniów z czterech lokalnych podstawówek – numer 1, 14, 32 i 33 .

Stworzyliśmy wspólnie z dyrekcją szkół konkursy, które angażując do wspólnej zabawy jednocześnie zachęcają uczniów do częstszego sięgania po lektury. W ramach akcji zakupimy i przekażemy do szkół książki oraz gry edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-9 lat, które posłużą jako nagrody. Konkurs jest jednak tylko pretekstem. Głównie pragniemy podkreślić, jak ważne jest wsparcie lokalnych biznesów w obliczu tak trudnej dla nich sytuacji – mówi Andrzej Drosik, Dyrektor Nutricia Zakłady Produkcyjne.

Dzięki naszym klientom i lokalnym firmom takim jak Nutricia Zakłady Produkcyjne, którzy wspierają nas zarówno zakupami, jak i dobrym słowem, wierzę, ze nasza sytuacja może ulec zmianie. Mam nadzieję, że nie jest to chwilowy odzew ze strony naszej lokalnej społeczności – dodaje Pani Alicja Sneka, współwłaścicielka Księgarni Suplement.

Dobry sąsiad dla regionu

Wspólna akcja ze szkołami to kolejna, ważna dla regionu inicjatywa, w którą zaangażowała się opolska Nutricia. W zeszłym roku, w ramach wsparcia lokalnej społeczności w obliczu pandemii, zakłady produkcyjne m.in. przekazała fundusze oraz ubrania ochronne do szpitali i hospicjum, a także wsparła sprzętem komputerowym lokalne szkoły.

W Opolu wspieramy, i nadal planujemy podejmować działania wspierające lokalne społeczności. Podmiotami na rzecz których działamy są m.in. Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim, Dom Samotnej Matki oraz Domowe Hospicjum dla dzieci. W projekt angażuje się wielu naszych pracowników poświęcając swój, niekiedy, prywatny czas i wkładając masę energii. To zaangażowanie jest zauważane i doceniane przez mieszkańców i władze Opola. Jesteśmy dumni, że stanowimy realne wsparcie nie tylko dla lokalnej gospodarki, ale i społeczności, której integralną częścią się czujemy - podsumowuje Andrzej Drosik, Dyrektor Nutricia Zakłady Produkcyjne.

Jako jedna z największych fabryk w europejskich strukturach grupy spółek DANONE, produkuje żywność dla niemowląt i małych dzieci - produkty powstałe w Opolu trafiają do przeszło 102 krajów na aż 5 kontynentach. Dzięki produkcji w Opolu, Nutricia Zakłady Produkcyjne nie tylko tworzy miejsca pracy – również poprzez odprowadzanie podatków i opłat wspiera finansowanie wielu zadań publicznych . W czerwcu zeszłego roku firma została nagrodzona Opolską Marką za 2019 r. w kategorii Lider Opolskiej Gospodarki. Znalazła się wśród trzech firm w województwie, które w 2019 r. odprowadziły najwyższy podatek CIT.

Aktualności