Diamenty Zrownowazonego Rozwoju Danone

DANONE nagrodzony za działania na rzecz zrównoważonego rolnictwa i rolników – i to podwójnie!

Spółki DANONE zostały uznane za Lidera Zrównoważonego Rolnictwa i Produkcji Żywności w tegorocznej, VII edycji „Diamentów Sustainable Economy” – nagrodę w imieniu DANONE odebrała Anna Reps-Bednarczyk. Laureat stawia sobie za cel bycie liderem w odpowiadaniu na obecne oraz przyszłe trendy żywieniowe, które jednocześnie mają pozytywny wpływ na otoczenie i kondycję planety. – z dumą czytamy w uzasadnieniu kapituły konkursu. Executive Club – bardzo dziękujemy.

Statuetkami nagradzane są spółki i przedsiębiorcy, którzy prowadzą biznes zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi. To właśnie działań społecznych, dotyczy druga nagroda - Jolanta Sas-Wisłocka, która na co dzień współpracuje z naszymi dostawcami mleka, otrzymała tytuł OSOBOWOŚCI ROKU. Nagroda przyznawana w ramach plebiscytu, organizowanego przez Polską Press Grupę, jest wyrazem uznania za działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od lat są one realizowane na rzecz lokalnych społeczności we współpracy z naszymi dostawcami mleka. Jolu ogromne gratulacje!

 

Więcej na temat działań DANONE na rzecz zrównoważonego rolnictwa i produkcji żywności, której przyświeca rozsądne korzystanie z zasobów naturalnych można znaleźć w opublikowanym właśnie raporcie wpływu 

 

Aktualności