DANONE One Planet. One Health aktualności logo

Polska drużyna piłkarska zwycięzcą międzynarodowego turnieju Danoners World Cup

Polacy wygrywają międzynarodowy turniej piłki nożnej – to nie niespełniony sen kibica naszej reprezentacji, a prawdziwy rezultat organizowanych na kształt mundialu rozgrywek dla pracowników spółek DANONE. Drużyna złożona z pracowników firm Żywiec Zdrój i Danone (produkty mleczne), w turniejowej rywalizacji pokonała kilkadziesiąt najlepszych drużyn piłkarskich z całego świata. Jednocześnie firma po raz kolejny udowodniła, że jest przyjaznym miejscem pracy i realizowania pasji, którego wewnętrzną siłę stanowią ludzie.

Sportowe marzenia pracowników

Każdy z pracowników firmy, który snuł kiedyś marzenia o udziale w mistrzostwach świata w piłce nożnej, ma okazję je spełnić dzięki cyklicznemu turniejowi Danoners World Cup –odpowiednikowi mundialu, lecz skierowanego wyłącznie do pracowników grupy spółek DANONE na całym świecie. Własną drużynę mógł założyć każdy, kto zdołał zebrać grupę kolegów z pracy i zaangażować ich do wspólnej gry. Tworzenie zespołu okazało się nie tylko zabawą pełną sportowych emocji, ale również doskonałą okazją do rozwoju umiejętności współpracy w zespole, co jest bezcenne także poza boiskiem.

Sukces polskiej drużyny

Sportowe emocje towarzyszące turniejowi Danoners World Cup w niczym nie ustępowały tym z mundialowych boisk. Po miesiącach treningów i opracowywania taktyki gry, wiosną kilkadziesiąt drużyn z różnych spółek DANONE z całej Polski spotkało się na jednym stadionie. Zespoły rywalizowały w trzech kategoriach (męskiej, żeńskiej i mieszanej) o zwycięstwo na szczeblu krajowym i bilet na finał światowy. Boisko wypełniły sportowe emocje i łzy szczęścia, towarzyszące kolejnym zdobywanym bramkom. W końcu wyłoniono trzy najlepsze drużyny, które w dniach 23 i 24 czerwca wzięły udział w finale światowym w Cannes. Największy sukces odniosła drużyna męska, którą wspólnie utworzyli pracownicy fabryk: Żywiec Zdrój z Jeleśni k. Żywca oraz Danone z Bierunia. W sportowej rywalizacji zespół ten pokonał aż kilkadziesiąt innych drużyn  z całego świata, a w meczu finałowym wygrał z kolegami z Francji, uzyskując wynik 3:1!

Spółki DANONE, tworzą przyjazne miejsce pracy, w którym wspierany jest zarówno rozwój zawodowy pracowników, jak i ich indywidualne zainteresowania. Turniej Danoners World Cup  był tego kolejnym przykładem – stanowił nie tylko doskonałą okazję do integracji, ale również zachęcał do aktywności fizycznej i jednoczył w duchu wartości firmy, jakimi są: humanizm, otwartość, entuzjazm i bliskość. Jego organizacja doskonale wpisuje się również w misję firmy, która mówi o zdrowiu. Misja ta przekłada się na wiele obszarów i jest rozumiana bardzo szeroko: jako dostarczanie konsumentom wartościowych produktów, edukację żywieniową, ale przede wszystkim – troskę o pracownika, która w tym przypadku wyraża się poprzez propagowanie zdrowego trybu życia i wspieranie rozwoju pasji.

Pracodawca na medal

Wszystkie firmy tworzące grupę spółek DANONE,  realizują wspólną misję niesienia zdrowia poprzez żywność i kierują się podobnymi wartościami. Ich zaangażowanie zostało docenione i nagrodzone w licznych konkursach. Spółki DANONE mają na swoim koncie między innymi takie nagrody, jak: tytuł najlepszego pracodawcy, tytuł jednego z najbardziej pożądanych pracodawców w branży FMCG, czy wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Mama w pracy”. Organizacja turnieju Danoners World Cup to kolejny pomysł na medal i  dowód na to, że pracując w firmie można realizować również własne pasje i spełniać marzenia w iście mistrzowski sposób.

Aktualności